HealthBlog

Jestem Marek - jestem lekarzem pierwszej pomocy, a tutaj postaram się opisać kilka ciekawych rzeczy związanych ze zdrowiem pod bardzo wieloma czynnikami!

Wpis

wtorek, 13 marca 2012

Ortodoncja, Blue Klinik bezbloesne leczenie

Dzieci i młodzież. U dzieci i młodzieży stosujemy leczenie dwuetapowe. Stosujemy aparaty ruchome, które - rozszerzają niedostatecznie rozwinięte szczęki, wysuwają cofniętą żuchwę. Aparaty elastyczne czynnościowe, które eliminują złe nawyki, które powodują wady zgryzu np. - przetrenowują język i mięsnie wokół ust, kiedy np. dziecko ma przetrwale przełykanie z wypychaniem języka, ssanie kciuka itd.

 W Blue Klinik - stomatolog bytom  stosuje się najnowocześniejsze leczenie ortodontyczne niewymagające usuwania zębów!

Dzieci i młodzież.

U dzieci i młodzieży stosujemy leczenie dwuetapowe.

1. Etap - stosujemy aparaty ruchome, które - rozszerzają niedostatecznie rozwinięte szczęki, wysuwają cofniętą żuchwę. Aparaty elastyczne czynnościowe, które eliminują złe nawyki, które powodują wady zgryzu np. - przetrenowują język i mięsnie wokół ust, kiedy np. dziecko ma przetrwale przełykanie z wypychaniem języka, ssanie kciuka itd.

2. Etap - w tym etapie leczymy zaburzenia zębowe za pomocą aparatów stałych. Szeregujemy i wyrównujemy zęby stosując zamki metalowe wraz ze specjalnymi drutami oraz zamki kosmetyczne prawie niewidoczne. Używamy także najnowsze aparaty bezligaturowe które wywierają małe fizjologiczne siły bardzo korzystne podczas leczenia ortodontycznego. W rezultacie osiągamy piękny uśmiech naszych dzieci.
  
Dorośli. 

U dorosłych stosujemy min. zamki bezligaturowe w systemie Damona oraz niewidoczne nakładki Clean Aligners.

SYSTEM Damon

System Damona wykorzystuje zamki bezligaturowe oraz specjalne druty wyprodukowane w zaawansowanej technologii z pamięcią kształtu, co pozwala na swobodne przesuwanie się drutów w zamku ze zredukowanym tarciem i siłą.

 To pozwala zębom na szybsze przesuwanie się, skraca czas leczenia od 3 do 6 miesięcy w porównaniu z leczeniem tradycyjnymi aparatami.

 Również wizyty kontrolne są rzadsze i mogą się odbywać, co 8-10 tygodni.

Aparaty bezligaturowe, które nie wymagają "dowiązywania" drutów są łagodniejsze dla zębów i tkanek.

Dzięki Systemowi Damon praktycznie nie trzeba usuwać zębów (tylko w rzadkich przypadkach) oraz nie ma potrzeby stosowania aparatów dodatkowych np. do poszerzania podniebienia.

Higiena w aparacie bezligaturowym jest łatwiejsza do utrzymania ( brak ligatur) oraz leczenie jest bardziej komfortowe, mniejsze siły wykorzystywane podczas leczenia.

SYSTEM Clear Aligner.

Przezroczyste.

Nakładki CLEAR ALIGNER sa przezroczyste i praktycznie niewidoczne. Możesz bez przeszkód mówić i śmiać się.

Komfortowe. 

Nakładki Clear Aligner zapewniają bardzo dobry komfort. Powierzchnia jest gładką, bez drutów i klamer.

Higieniczne.

Czyszczenie odbywa się za pomocą szczoteczki i pasty do zębów.

Wyjmowane.

W każdym momencie możesz wyjąć nakładki i z powrotem je włożyć  łatwo i szybko np. do jedzenia czy czyszczenia.
 
Skuteczne.

Leczenie z zastosowaniem nakładek Clear Aligner prowadzi do skorygowania zgryzu w krótkim czasie.

Zapraszamy na konsultację z lekarzem celem oceny możliwości zastosowania nakładek Clear Aligner oraz przewidywanych kosztów. 

Jak wygląda spotkanie z ortodontą?

Pierwsza wizyta – konsultacyjna

 

Na pierwszej wizycie spotkasz się z ortodontą, który po badaniu przedstawi, jaki jest problem ortodontyczny. Zrobione zostają wyciski, z których technik wykonuje modele gipsowe szczęki i żuchwy oraz kolorowe zdjęcia zębów i twarzy. Są one potrzebne do ustalenia planu leczenia.

Przed kolejną wizytą lekarz wnikliwie analizuje fotografie, modele i zdjęcia rentgenowskie panoramiczne i cefalometryczne. Są one podstawą do przygotowania planu leczenia i do podjęcia decyzji o ewentualnym usunięciu zębów.

 

Po konsultacji ortodonta przekaże ci następujące informacje:

 

  • czy jest obecna wada zgryzu, a jeżeli tak, to na czym ona polega
  • czy leczenie jest konieczne teraz, czy należy zaczekać do pojawienia się zębów stałych
  • czy konieczne będzie usunięcie któregoś zęba
  • jak długo potrwa leczenie
  • co trzeba zrobić, aby skorygować wadę

 

 

Pan Doktor stara się zawsze w sposób jasny i szczegółowy opisać problem ortodontyczny tak, aby każda osoba po wizycie konsultacyjnej wiedziała, jakie są wskazania, rekomendowane metody oraz jak długo potrwa i jakie będą koszty leczenia.

 

 Druga wizyta

Na następnym spotkaniu przedstawiony zostaje plan leczenia i jeśli pacjent go zaakceptuje, to przystępujemy do separacji. Wykonuje się ją za pomocą małych sprężystych gumek, które umieszczone pomiędzy zębami, znajdują odrobinę miejsca potrzebnego do założenia pierścieni.

 

Trzecia wizyta

Kolejna wizyta następuje po 5-7 dniach i w jej trakcie zakładany jest aparat metalowy, przezroczysty lub lingwalny (przy aparacie lingwalnym nie zakładamy pierścieni!). Ta wizyta trwa od 1 do 2 godz.

 

Dalsze leczenie

Kolejne wizyty następują po sobie w odstępach 4-6 tygodniowych. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ma wpływ na wydłużenie czasu leczenia. Czas ten zależny jest od rodzaju wady ortodontycznej i trwa średnio 2 lata.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
silesiapaintball
Czas publikacji:
wtorek, 13 marca 2012 11:21

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • tomekignacik napisał(a) komentarz datowany na 2018/08/03 02:07:09:

    Ja korzystam z Lux-Dentu we Wrocławiu, miałem u nich zakładany aparat stały na zęby, wiem także, że mają w swojej oferciepiaskowanie zębów we wrocławiu, leczenie próchnicy czy koronki zębowe.

Dodaj komentarz