HealthBlog

Jestem Marek - jestem lekarzem pierwszej pomocy, a tutaj postaram się opisać kilka ciekawych rzeczy związanych ze zdrowiem pod bardzo wieloma czynnikami!

Wpis

środa, 11 kwietnia 2012

Implanty zębowe Straumann

Czym są implanty? Implanty zębowe robią szaloną karierę na całym świecie. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologicznemu w branży protetycznej, możliwa jest obecnie niemalże doskonała rekonstrukcja brakującego uzębienia. O implantach mówi się dużo, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, w czym rzecz. Postarajmy się zatem wyjaśnić w kilku zdaniach, czym są implanty.

Czym są implanty?

Implanty zębowe robią szaloną karierę na całym świecie. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologicznemu w branży protetycznej, możliwa jest obecnie niemalże doskonała rekonstrukcja brakującego uzębienia.

O implantach mówi się dużo, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, w czym rzecz. Postarajmy się zatem wyjaśnić w kilku zdaniach, czym są implanty.

Implant to nie sztuczny ząb

Najprościej mówiąc, implant to tytanowa śruba wkręcana przez implantologa w kość szczęki (lub żuchwy, jeśli mamy się trzymać ściśle terminologii medycznej).

Implant zastępuje zatem korzeń zęba. Wbrew obiegowym opiniom i nieco mylnemu nazewnictwu (stosowanemu czasami przez samych dentystów), aby pozostać w ścisłej zgodzie z fachową wiedzą, implantem nie powinno nazywać się całego "sztucznego zęba", tzn. wszczepu i koronki.

implanty

 

Dopiero przymocowana do samego implantu porcelanowa korona stanowi wraz z nim kompletną rekonstrukcję zęba.

Implanty to komfort i trwałość

Podstawową zaletą implantów zębowych jest ich trwałość oraz komfort użytkowania. Wielu pacjentów, po latach życia z mniej lub bardziej istotnymi brakami w uzębieniu, z zaskoczeniem przekonuje się, jakie efekty może dawać inwestycja w tego rodzaju "trzecie zęby". stomatolog bytom

Niemało wątpliwości wciąż wywołuje kwestia bezpieczeństwa wszczepiania implantów oraz ich trwałość przy późniejszej eksploatacji. Na szczęście, obecnie oferowanym czołowym systemom implantów trudno zarzucić coś w tym obszarze.

Przebieg leczenia implantologicznego

Wszczepienia implantów jest jak najbardziej rutynową operacją, ale niestety, całe leczenie nie przebiega błyskawicznie. Kompletna rekonstrukcja uzębienia trwa miesiącami, ponieważ po wprowadzeniu implantu należy dać mu czas na zespolenie się z kością.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
silesiapaintball
Czas publikacji:
środa, 11 kwietnia 2012 13:49

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • stomatolog-2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 23:35:36:

  Hej

  Całkiem przypadkowo wpadłam na ten blog,ale ten tekst naprawdęmi się spodobał
  W gminie Toruń na pewno każdy stomatolog o tym wie.
  Nie przykładałam w ogóle wagi do tej kwestii. Od dziś z pewnością będę.

  Pozdrawiam!

  STOMATOLOG TORUŃ
  STOMATOLOG TORUŃ

 • naarie napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/02 22:03:46:

  Implanty zębowe to świetne rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich. Słyszałam, że nie u każdego taki zabieg może się przyjąć, tak więc wiąże się on z pewnym ryzykiem. Tutaj można o tym poczytać: lux-dent.com.pl

Dodaj komentarz