HealthBlog

Jestem Marek - jestem lekarzem pierwszej pomocy, a tutaj postaram się opisać kilka ciekawych rzeczy związanych ze zdrowiem pod bardzo wieloma czynnikami!

Wpis

wtorek, 03 kwietnia 2012

Wziewne znieczulenie dentysytczne

Podtlenek azotu (gaz rozweselający - podawany przez malutką maskę zakładaną na nos) - jest środkiem używanym do znieczulenia ogólnego, jednak stosowany w niższej dawce umożliwia zachowanie kontaktu z pacjentem podczas zabiegu. Leczenie we wziewnym uspokojeniu gwarantuje całkowite pozbycie się przez pacjenta uczucia strachu oraz zapewnia lepszą współpracę z pacjentem podczas zabiegu, który chętniej wykonuje wszystkie polecenia.

Leczenie z użyciem wziewnego uspokojenia

Dentofobia - strach przed dentystą. Paraliżujący strach utrudniający, bądź uniemożliwiający wizytę w gabinecie stomatologicznym dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Najlepszym sposobem, aby wyeliminować lęk podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, jest leczenie we wziewnym uspokojeniu podtlenkiem azotu. dentysta bytom.

Podtlenek azotu (gaz rozweselający - podawany przez malutką maskę zakładaną na nos) - jest środkiem używanym do znieczulenia ogólnego, jednak stosowany w niższej dawce umożliwia zachowanie kontaktu z pacjentem podczas zabiegu. Leczenie we wziewnym uspokojeniu gwarantuje całkowite pozbycie się przez pacjenta uczucia strachu oraz zapewnia lepszą współpracę z pacjentem podczas zabiegu, który chętniej wykonuje wszystkie polecenia.

Już nie musisz się bać!
Stereotypowo leczenie w gabinecie dentystycznym kojarzone bywa z doznaniami nieprzyjemnymi a nawet traumatycznymi. Coraz rzadziej pacjenci cierpią na dentofobię - odczuwają paniczny lęk uniemożliwiający leczenie stomatologiczne. Lęk na widok igły, hałasu wiertła, strach przed bólem towarzyszącym zabiegowi... Ten koszmarny scenariusz należy już do przeszłości! Obecnie dzięki ogromnemu postępowi medycyny i farmakologii możliwe stało się całkowite pokonanie lęku i bólu w gabinecie stomatologicznym. Kluczem do osiągnięcia stanu idealnego, w którym pacjent nie odczuwa absolutnie żadnego bólu i ma zapewniony komfort psychiczny jest uspokojenie wziewne (sedacja wziewna) mieszaniną podtlenku azotu - N2O i tlenu w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym. Mieszanina ta nie bez podstawy nazywana jest gazem rozweselającym, wywołuje bowiem stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Ta przyjazna i bardzo bezpieczna metoda znoszenia lęku szczególnie zalecana jest dla dzieci, gdyż wykazują one brak tolerancji na stres i ból. Jednocześnie bardzo wdzięcznie reagują na podtlenek azotu - śniąc o bajecznych przygodach, lataniu lub dryfowaniu w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie. Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu trudnego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia: istotna część pacjentów nie obawia się kolejnych wizyt u stomatologa!!!

Uspokojenie uzyskiwane poprzez wdychanie bezwonnego gazu z tlenem za pomocą pachnącej maseczki (o zapachu truskawkowym, pomarańczowym czy bananowym) zakładanej na nos, wskazane jest w przypadku odczuwania przez pacjentów silnego lęku przed leczeniem stomatologicznym, przed iniekcjami, nadmiernego odruchu wymiotnego, nadpobudliwości nerwowej, konieczności wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów. Z wyjątkiem nielicznych przeciwwskazań, np. pierwszy trymestr ciąży lub brak współpracy ze strony pacjenta gaz rozweselający może być stosowany u większości pacjentów bez szczególnych zastrzeżeń co do częstości stosowania. stomatolog bytom.
Efekty działania podtlenku azotu ustępują całkowicie już po kilku minutach od momentu zaprzestania podawania gazu w związku z czym powrót do stanu pełnej sprawności po zakończeniu zabiegu jest bardzo szybki - prowadzenie samochodu możliwe jest już po 30 minutach.
Z przykrością należy stwierdzić, że w Polsce jest to wciąż metoda mało popularna. Obecnie w całym kraju metodę niosącą za sobą wiele korzyści dla polskich pacjentów oferuje zaledwie około 40.... Jedną z takich klinik oferujących usługi zgodnie z nowoczesnym podejściem do pacjenta i jego potrzeb, również psychicznych i emocjonalnych jest gabinet stomatologiczny Blue Klinik.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
silesiapaintball
Czas publikacji:
wtorek, 03 kwietnia 2012 20:54

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • stomatolog-2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 23:36:58:

  Dobry :)

  Całkiem przypadkowo tu weszłam,ale ten tekst naprawdęmi się spodobał
  W mieście Toruń chyba każdy stomatolog o tym wie.
  Nie przykładałam w ogóle wagi do tej kwestii. Od dziś na pewno będę.

  Pozdrawiam!

  STOMATOLOG TORUŃ
  STOMATOLOG TORUŃ

Dodaj komentarz